
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Interface | I²C |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 2.1 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Sensing Method | Capacitive |
| Sensing Distance | 60 mm |
| Response Frequency | 55 MHz |
| Resolution | 3.5 B |
Stock: 89
Distributors
pcbx
Unit Price$5.20652
Ext.Price$5.20652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.20652 | $5.20652 |
| 10 | $4.18060 | $41.80600 |
| 25 | $3.83009 | $95.75225 |
| 50 | $3.58557 | $179.27850 |
| 100 | $3.15383 | $315.38300 |
| 300 | $3.07460 | $922.38000 |
| 500 | $2.99738 | $1498.69000 |
| 1000 | $2.89137 | $2891.37000 |
